Hasło WiFi z cmd Windows 10?

Print Friendly, PDF & Email

Czy można uzyskać dostęp do hasła do sieci WiFi w systemie Windows 10? Tak i to w bardzo prosty sposób, wystarczy fizyczny dostęp do stacji, która posiada zapisane.

Uzyskiwanie dostępu do haseł WiFi w Windows 10

W celu pobrania haseł ze wszystkich profili sieci WiFi, które komputer przechowuje. W ten prosty sposób można również zobaczyć, gdzie komputer (do jakich sieci) się logował od początku działania. Oczywiście profile można usunąć, jeżeli ktoś się tym przejmuje.

Uruchom cmd jako Administrator

Uruchomienie cmd jako Administrator

Wyświetl wszystkie dostępne profile WiFi

Wyświetlenie wszystkich profili WiFi w cmd można wykonać przy pomocy prostego polecenia

Wyświetlenie profili sieci WiFi

Export wszystkich profili sieci WiFi do pliki .xml z cmd

Export profili można wykonać przy zmienionym poleceniu netsh, poniższe polecenie wykona export na partycje C:\ jako listę plików .xml, które przechowują w profilu

Wyszukanie hasła WiFi w pliku .xml

Po przejściu na C:\ i wejściu w edycję pliku z szukanym profilem WiFi, należy odszukać sekcję

Wyświetlenie hasła do sieci WiFi

Podsumowanie

Jak widzisz, odnalezienie hasła zapisanego jawnym tekstem nie jest trudne, pomimo, że połączenie stacja <-> AP jest szyfrowana poprzez WPA2PSK. „Wyciągnięcie” hasła jest proste, no może poza dostępem fizycznym do maszyny.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT