Harmonogram zadań „Launch request queued, instance already running”

Print Friendly, PDF & Email

Przy przeglądzie harmonogramów w Scheduler pojawił się problem z jednym z zadań. Przy automatycznym uruchamianiu zadania we wskazanym czasie pojawił się warning: „Launch request queued, instance already running”. Bardzo teoretycznie zadanie normalnie się uruchamiało, działało, ale nie przenosiło plików jak trzeba w tym przypadku oraz pojawiały się w/w problemy w historii zadania.

Sprawdzenie

Przejrzałem konfigurację, sprawdziłem sam skrypt oraz konto użytkownika, który wyzwala zadanie. Wszystko wyglądało dobrze, przy ręcznym uruchomieniu skryptu z cmd, pliki bardzo sprawnie były przenoszone do miejsca docelowego. Trochę musiałem poszukać, z jakiego powodu pojawia się taki komunikat. Co ciekawsze, zadanie w takiej konfiguracji (poza zmienionym użytkownikiem) działało od ponad 10 lat:).

Rozwiązanie

Po dłuższym poszukiwaniu znalazłem dość stary wpis na jedynym właściwym forum, czyli stackoverflow.com. U jednych rozwiązaniem było usunięcie oraz ponowne skonfigurowanie zadań, co jednak trwa zbyt długo (można oczywiście wyeksportować, ale…). Drugim podejściem było w moim przypadku wyłączenie opcji, która od początku była zaznaczona, a mianowicie: „Start the task only if the computer is on AC power„.

Wyłączenie problematycznej opcji zasilania przy zadaniu w Scheduler

Odznaczenie tej jednej opcji, dramatycznie zmieniło sytuację. Przy kolejnym uruchomieniu zadania, brak błędów, skrypt rozpoczął się poprawnie wykonywać. Błędy, które pojawiały się wcześniej, o których wspomniałem na początku już nie wróciły.

Podobny problem pojawił się na drugim serwerze, ustawienia sprawdzone, dodanie wpisu ponownie nie rozwiązało problemu. Spróbowałem również odznaczyć powyższą opcję, która sprawdziła się za pierwszym razem, jednak w tym drugim przypadku problem nadal się pojawił. Rozwiązaniem okazało się wybranie opcji: „Do not start a new instance”.

Podsumowanie

W takich przypadkach szczegóły decydują o poprawnym wykonaniu skryptu. Kto by pomyślał, że Windows Server (może nie najmłodszy, ale jednak sprawny), po takim czasie stwierdzi, że jednak pracuje na baterii lub nie ogarnia, że wystąpienie skryptu już działa i nie chce go zamknąć lub nie rozumie, że ma nie wywoływać kolejnego wystąpienia tego samego zadania. Koniec końców, problem rozwiązany a to najważniejsze.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT