Google Drive i szyfrowanie

Print Friendly, PDF & Email

Używanie Google Drive nadal nie jest zbyt bezpieczne. Dane przechowywane są w rozproszeniu, więc fajnie, gdyby można było je zaszyfrować. Niestety jedynym obejściem tego problemu jest założenie haseł na pliki lub na archiwa, oczywiście utrudnia to dostęp do danych. Na horyzoncie widać zmianę, ponieważ developerzy z XDA wyłuskali opcje ręcznego szyfrowania plików.

W zakładce Ustawienia pojawi się opcja Szyfrowanie, która będzie zawierała dwie opcje:

  • Włącz szyfrowanie
  • Szyfrowanie strumieniowe, tutaj będzie można dostać się do zawartości zaszyfrowanych danych w trybie offline

Pliki zaszyfrowane będą oznaczone symbolem kłódki, co pozwoli na ich odróżnienie od zwykłych plików, które nie zostały zaszyfrowane.

Na jakiej zasadzie będzie dostęp do tych opcji? Na razie nie wiadomo, opcja ta jest testowana przez wybranych użytkowników.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT