„Dobrej passy” z aktualizacjmi Windows 10 ciąg dalszy.

Print Friendly, PDF & Email

Ostatnio Microsoft ma złą passę, jeżeli chodzi o aktualizacje systemu Windows 10. Coraz więcej raportów o błędach z pewnością przytłacza firmę, która cały czas musi coś poprawiać.

Firma Microsoft potwierdza, że mierzy się z poważnymi błędami systemu Windows 10. Jednocześnie podkreśla, że już pracuje nad poprawkami.

Connect to a VPN in Windows 10

Użytkownicy od dłuższego czasu raportowali problem, który zakłóca połączenia internetowe. Według zgłoszeń najczęściej ma to miejsce podczas uruchamiana aplikacji Microsoft Store lub gdy włączone zostanie połączenie VPN. Błąd pojawił się już podczas aktualizacji systemu Windows 10 w maju, jednak do tej pory nie został dostatecznie usunięty. Nadal nie jest jasne co jest źródłem problemu z rozłączaniem sieci, ale firma Microsoft twierdzi, że stale nad tym pracuje.

W dzienniku zmian systemu Windows 10 o nazwie KB4580364, firma potwierdziła, że rozwiązała problem z niektórymi połączeniami wirtualnej sieci prywatnej (VPN), w którym okno dialogowe uwierzytelniania było niepoprawne. Jednak nie rozwiązało to innych problemów z siecią.

Drugą niedogodnością z jaką mierzą się użytkownicy to uszkodzenie kafelków w Menu Start. Błąd polega na tym, że kafelki są wyszarzane i pojawia się na nich pasek postępu z napisem „trwa aktualizacja aplikacji”, który nigdy się nie załaduje do końca. Nie wiadomo, kiedy firma Microsoft zdecyduje się rozwiązać ten problem.

Microsoft: Latest Windows 10 1903 Update Can Cause CPU Spikes, Break  Desktop Search - ExtremeTech
Menu Start

Warto zauważyć, że z reguły aktualizacje wypuszczane są szybko. Wystarczy więc tylko czekać, a do tego czasu jedynym rozwiązaniem może być ręczne odinstalowanie ostatniej aktualizacji lub reset komputera.

Źródło: pcworld.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT