Data wygaśnięcia hasła użytkowników AD

Print Friendly, PDF & Email

Każdy użytkownik powinien zmieniać swoje hasło w AD. Trzeba jedynie wywarzyć czas, po którym należy takie hasło zmienić. Warto również wiedzieć w jaki sposób sprawdzić datę po której użytkownik straci możliwość logowania do systemu.

PowerShell

Aby wyszukiwać informacje o użytkowniku za pomocą PowerShell, musisz mieć zainstalowany moduł AD. Jeśli masz zainstalowane narzędzie RSAT, możesz zacząć od zaraz.

Aby znaleźć datę ostatniego ustawienia hasła, uruchom poniższe polecenie.

Data ostatniej zmiany hasła

Aby wyświetlić datę wygaśnięcia zamiast daty ostatniego ustawienia hasła, użyj tego polecenia.

W wyniku czego pojawi się lista użytkowników z już wskazaną datą wygaśnięcia hasła.

Lista użytkowników z datą wygaśnięcia hasła

Aby wyeksportować dowolne wyniki PowerShell do pliku CSV, po prostu dodaj na końcu | export-csv „c:\temp”.

 Net User

Druga metoda wykorzystuje wbudowane polecenie net user do wyświetlenia daty wygaśnięcia hasła użytkownika. Jest to przydatne do szybkiego sprawdzenia daty wygaśnięcia hasła dla pojedynczego konta użytkownika domeny.

Otwórz wiersz polecenia systemu Windows i wpisz poniższe polecenie.

Informacje o użytkowniku Net User

Oprócz wyświetlania daty wygaśnięcia hasła, zapewnia również inne przydatne informacje, takie jak ostatnio ustawione hasło, kiedy hasło można zmienić, jeśli konto jest aktywne, i tak dalej.

Podsumowanie

Warto znać te szybkie rozwiązania, aby w razie potrzeby sprawdzić podstatowe informacje na temat użytkownika , przede wszystkim daty wygaśnięcia hasła lub jego ostatniej zmiany.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT