Ampache streaming audio – przekierowanie portów cz.3

Print Friendly, PDF & Email

W tej części chciałbym pokazać w jaki sposób możemy przekierować porty naszego serwera, tak aby był widoczny na zewnątrz.

Na początek sprawdzimy jaki mamy adres IP na naszej maszynie (dobrze żeby IP było przydzielane na stałe, można to ustawić bezpośrednio w systemie lub też po MAC’u w naszym routerze), w konsoli wpisujemy

ifconfig 

otrzymamy w odpowiedzi adres IP, adres bramy oraz maskę podsieci:

inet addr:192.168.1.91  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0

zapisujemy powyższe dane, następnie musimy z systemu wyciągnąć nazwę naszego serwera, w tym celu wydajemy poniższe polecenie

hostname

Następnie przechodzimy na http://portforward.com , otwieramy zaznaczony poniżej link Free Guides.
Znajdziemy tam opis konfiguracji przekierowania portów na naszym routerze. Opis możemy znaleźć również w instrukcji naszego routera, lub poszukać go w internecie na polskich stronach.

Na następnej stronie wybieramy markę naszego routera dostępowego do internetu.

Zamykamy okno, które się pojawi.

Następnie wybierzemy z listy model naszego routera. 

Pojawi się dokładny w jaki sposób przeprowadzić przekierowanie portów.

Żeby uzyskać zewnętrzne  IP naszego dostawcy wchodzimy na stronę http://www.whatsmyip.org/, możemy na niej sprawdzić również otwarte porty, w tym celu po lewej stronie mamy drugi link w menu Port Scanners.

Jeżeli wszystko się udało to po wejściu na nasz adres IP ( w moim przypadku 46.111.129.7) powinniśmy zobaczyć komunikat „It Works”, czyli odpowiedź od apache’a.

Z poziomu serwera również możemy sprawdzić jakie porty są otwarte.

netstat -an| grep 0.0.0.0|grep LISTEN|grep :


Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT