Allegro ściąga z rynku fachowców IT, pomimo pandemii.

Print Friendly, PDF & Email

Allegro od początku roku zatrudniło 470 osób, zapowiada ściągnięcie 200 specjalistów w tym roku. W biurze w Krakowie zatrudnienie może wzrosnąć o 100 osób w ciągu 3 lat – zapowiada firma według ISBnews. Nowi ludzie dołączą do lokalnego zespołu zajmującego się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Firma przeniesie się do nowej siedziby w Krakowie.

Z Relativity do Allegro

Szefem oddziału Allegro w Krakowie jest Tomasz Gajek, jeden z głównych architektów platformy sprzedażowej, poprzednio engineering director w Relativity oraz menedżer odpowiadający za rozwój oprogramowania w SAP w Gliwicach.

Allegro zapowiedziało również rozbudowę biur w Poznaniu, a wcześniej przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie.

Biuro w Krakowie otwarto 6 lat temu. Dwa miesiące temu zatrudniało 70 pracowników, a 20 kolejnych miało dołączyć jeszcze w tym roku.

W końcu sierpnia br. informowano, że od początku roku Allegro zatrudniło w sumie 284 osoby, a w planie jest kolejnych 330 pracowników. Według Allegro w ciągu 8 miesięcy br. ok. 14 tys. osób ubiegało się o pracę w firmie. Allegro zatrudniało wówczas 2,1 tys. osób, z czego połowa to specjaliści z obszaru IT. Obecnie zatrudnienie w firmie wynosi 2,4 tys. osób.

CEO Francois Nuyts utrzymuje, że Allegro tworzy jedną z największych społeczności IT w Polsce.

Allegro w październiku br. zadebiutowało na giełdzie. Po szybkim wzroście wyceny spółki do ponad 100 mld zł w końcu października, kurs spadł do poziomu kapitalizacji ponad 85 mld zł.

Źródło: crn.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT