#34 Netio PowerCable 2PZ vs Netio PowerPDU 8QS EU (wpis sponsorowany)

Print Friendly, PDF & Email

Zarządzanie zasilaniem w dzisiejszych czasach jest kluczowe zarówno dla przedsiębiorstw, jak i indywidualnych użytkowników. Netio PowerCable 2PZ oraz Netio PowerPDU 8QS EU to innowacyjne rozwiązania, które umożliwia sprawną kontrolę nad zasilaniem urządzeń elektrycznych. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej funkcjom i korzyściom, jakie oferuje każde z nich. Dokładniejszy test w nagraniu. Opisywane urządzenia są dostępne na chipelectronics.com: Netio PowerCable 2PZ, Netio PowerPDU 8QS EU, z kodem beitadminpl 5% rabat na każde urządzeie dostępne na stronie sklepu.

Netio PowerCable 2PZ

PowerCable 2PZ to płaska jednostka PDU (Power Distribution Unit) z podwójną mocą wyjściową. Jest to jednostka PDU podłączona do sieci LAN lub Wi-Fi, umożliwiająca zdalne sterowanie zasilaniem (zdalne ponowne uruchamianie) telewizorów, ekranów, odtwarzaczy multimedialnych oraz innych urządzeń AV lub IT. Na listwach zaciskowych dostępne są 2 wyjścia zasilania (110/230 V maks. 16 A).

Netio PowerCable 2PZ

Obydwa wyjścia zasilania można indywidualnie włączać/wyłączać (restartować) poprzez Dashboard urządzenia, w aplikacji mobilnej lub w chmurze NETIO (płatna usługa www).

Dashboard Netio PowerCable 2PZ

PowerCable 2PZ nazywane jest „płaskim modułem PDU”, ponieważ można go zainstalować za telewizorem, pod podwójnym sufitem lub w podobnej ograniczonej przestrzeni. PowerCable 2PZ jest dostarczany bez kabli zasilających, użytkownik musi zainstalować 1 lub 2 kable zasilające i 1 lub 2 kable wyjściowe do listwy zaciskowej wewnątrz plastikowej obudowy urządzenia.

Wymiary Netio PowerCable 2PZ
Wnętrze obudowy Netio PowerCable 2PZ

PowerCable 2PZ PDU obsługuje Ping WatchDog (możesz zrestartować dowolne urządzenie LAN, gdy nie odpowiada na polecenia PING z NETIO PDU) oraz funkcję tygodniowego harmonogramu

Otwarte API umożliwia integrację z systemami innych firm przy użyciu szerokiej gamy protokołów (JSON, Modbus/TCP, XML, SNMP, MQTT, Telnet, ..).

M2M API Netio PowerCable 2PZ

Dzięki usłudze NETIO Cloud urządzeniem można zarządzać z dowolnego miejsca. Usługa NETIO Cloud świadczona odpłatnie wykorzystuje zabezpieczenia i serwery SSL/TLS w Europie.

Netio Cloud

Aplikacji mobilnej „NETIO Mobile 2” można używać do zdalnego sterowania w tej samej sieci LAN lub za pośrednictwem chmury NETIO.

Netio Mobile 2

Sterowniki AV ułatwiają podłączenie gniazd NETIO do profesjonalnych systemów sterowania audio/wideo, takich jak RTI, ELAN, SAVANT, BrightSign, Crestron, Control4 itp.

Intuicyjne Sterowanie

Netio PowerCable 2PZ został zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, zarządzanie podłączonymi urządzeniami staje się łatwe i wygodne. Możliwość zdalnego sterowania z poziomu smartfona czy przeglądarki internetowej daje użytkownikowi pełną kontrolę, niezależnie od lokalizacji.

Monitoring Zużycia Energii

Przejrzyste raporty dotyczące zużycia energii to jedna z kluczowych cech NetioPowerCable 2PZ. Użytkownicy mają dostęp do szczegółowych danych na temat poboru prądu przez poszczególne urządzenia, co pozwala na efektywne planowanie i optymalizację zużycia energii.

Harmonogramy Zasilania

Dzięki funkcji harmonogramów zasilania, Netio PowerCable 2PZ umożliwia automatyzację włączania i wyłączania podłączonych urządzeń w określonych godzinach. To nie tylko zwiększa efektywność energetyczną, ale także pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z energią elektryczną.

Bezpieczeństwo i Ochrona

Netio PowerCable 2PZ został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podłączonych urządzeń. Funkcje takie jak zabezpieczenia przed przeciążeniem czy odległe wyłączanie pozwalają na skuteczną ochronę sprzętu przed uszkodzeniami.

Zastosowania Wielobranżowe

To wszechstronne urządzenie znajduje zastosowanie w różnych branżach. Od zastosowań domowych, poprzez biura, aż po profesjonalne centra danych – Netio PowerCable 2PZ doskonale sprawdza się w różnych środowiskach.

Netio PowerPDU 8QS EU

NETIO PowerPDU 8QS to jednostka PDU (Power Distribution Unit) z ośmioma wyjściami mocy (8x IEC-320 C13) sterowanymi i mierzonymi przez sieć LAN. Pasuje do szafy 19” (1U). Każde wyjście można włączać/wyłączać indywidualnie. PowerPDU 8QS obsługuje dwa kanały do pomiarów elektrycznych: PDU jako całość (wszystkie wyjścia łącznie) oraz pierwsze wyjście oddzielnie (Wszystkie wyjścia + 1). Wejście cyfrowe (DI) można wykorzystać do sterowania wyjściami lub zliczania impulsów S0 (wyjście licznika energii elektrycznej).

Netio PowerPDU 8QS
Front Netio PowerPDU 8QS

NETIO PowerPDU 8QS można skonfigurować za pomocą przeglądarki internetowej (umożliwia sterowanie mocą wyjściową, połączenie z chmurą NETIO Cloud, ustawienia komunikacji Open API itp.).

Dashboard Netio PowerPDU 8QS

Dzięki Open API integracja z systemami innych firm wykorzystującymi różne protokoły (JSON, Modbus/TCP, SNMP, MQTT-flex, Telnet, …) jest łatwa. Gotowe sterowniki AV ułatwiają podłączenie NETIO PDU do profesjonalnych systemów audio/wideo, takich jak Neets, Crestron, Control4, RTI, Savant i innych.

M2M API

Dzięki usłudze NETIO Cloud wyjściami można sterować z dowolnego miejsca. Usługa NETIO Cloud świadczona odpłatnie wykorzystuje zabezpieczenia SSL i serwery w Europie.

Netio Cloud

Aplikacja NETIO Mobile2 steruje każdym wyjściem indywidualnie przez sieć LAN (sieć lokalna).

Netio Mobile 2

Aby wyjścia były włączane sekwencyjnie, dla każdego wyjścia można skonfigurować opóźnienie załączenia.

Zarządzanie Oddalonymi Gniazdkami

Netio PowerPDU 8QS EU został stworzony z myślą o zapewnieniu użytkownikowi pełnej kontroli nad zasilaniem w różnych lokalizacjach. Dzięki ośmiu oddalonym gniazdkom zasilającym, użytkownik może nie tylko zdalnie włączać i wyłączać urządzenia, ale także monitorować ich zużycie energii.

Precyzyjny Monitoring Zużycia Energii

Jedną z kluczowych cech Netio PowerPDU 8QS EU jest precyzyjny monitoring zużycia energii. Użytkownicy mają dostęp do szczegółowych raportów dotyczących poboru prądu przez poszczególne gniazdka, co pozwala na skuteczne planowanie i optymalizację zużycia energii.

Harmonogramy Zasilania

Dzięki funkcji harmonogramów zasilania, Netio PowerPDU 8QS EU umożliwia automatyzację cykli pracy podłączonych urządzeń. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zoptymalizować zużycie energii w określonych godzinach lub dniach tygodnia.

Bezpieczeństwo i Kontrola

Netio PowerPDU 8QS EU dba o bezpieczeństwo podłączonych urządzeń. Zabezpieczenia przed przeciążeniem czy możliwość zdalnego wyłączania pozwalają na skuteczną ochronę sprzętu przed uszkodzeniem.

Zastosowania Wielobranżowe

To wszechstronne urządzenie znajduje zastosowanie w różnych branżach. Od profesjonalnych centrów danych, przez biura, aż po zastosowania domowe – Netio PowerPDU 8QS EU dostarcza inteligentne zarządzanie zasilaniem w każdym środowisku.

Podsumowanie

Netio PowerCable 2PZ  oraz Netio PowerPDU 8QS EU to nie tylko sterowanie zasilaniem – to inteligentne narzędzia, które dają użytkownikowi kontrolę nad zasilaniem w dowolnym miejscu i czasie różnego typu urządzeń. Zdolność do monitorowania, planowania oraz zdalnej kontroli sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie efektywne zarządzanie zasilaniem.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT