#2 Koniec wsparcia Windows Server 2012(R2), co dalej? Migracja czy upgrade?

Print Friendly, PDF & Email

10 października 2023 zakończono wsparcie techniczne dla systemów Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2. Systemy zostały wydane odpowiednio 4 września 2012 i 18 października 2013, czyli minęła już dekada. Brak wsparcia oznacza brak aktualizacji, co może przełożyć się na bezpieczeństwo środowisk korzystających z tych systemów.

Zalecane jest przeprowadzenie aktualizacji do nowszej wersji, przy czym w przypadku serii 2012 najnowszą dostępną wersją jest wyłącznie 2016, wersja 2012R2 może zostać zaktualizowana zarówno do wersji 2016 jak i 2019.

Jeżeli chcesz zrobić migrację (szczególnie kontrolera domeny), warto przejść do jednego z wcześniejszych wpisów, które posiadają podlinkowane nagrania na kanale YT.

Print Friendly, PDF & Email

Dziękuję Ci, za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu. Jeśli był on dla Ciebie przydatny, to gorąco zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter, jeżeli jeszcze Cię tam nie ma. Proszę Cię także o “polubienie” mojego bloga na Facebooku oraz kanału na YouTube – pomoże mi to dotrzeć do nowych odbiorców. Raz w tygodniu (niedziela punkt 17.00) otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach / projektach zanim staną się publiczne. Możesz również pozostawić całkowicie anonimowy pomysł na wpis/nagranie.

Link do formularza tutaj: https://beitadmin.pl/pomysly

Pozostaw również komentarz lub napisz do mnie wiadomość odpisuję na każdą, jeżeli Masz jakieś pytania:).

Dodaj komentarz

beitadmin.pl - Droga Administratora IT